Ladda ner vår produktkatalog Freshab Räkna ut hur mycket ni tjänar

Klassförsäljning med hög lönsamhet

Hos oss ger olika produkter olika mycket i förtjänst. Detta kan vara värt att ha i åtanke när ni väljer den produkt för er klassförsäljning.

I tabellerna nedan kan ni se vilken förtjänst de olika produkterna ger. En rekommendation från oss för er kommande klassförsäljning är att varje person säljer 8st 5-pack tandborstar eller någon annan av våra produkter. Det klarar man enkelt på 60 dagar, eftersom att det innebär ett sälj per vecka.

Ni har garanterat ett mål för hur mycket pengar ni vill tjäna med er klassförsäljning. Nedanför finner ni tabeller som visar på hur mycket ni kan tjäna. Ni kan även använda vår kalkylator för att få en mer precis uppfattning.

5-pack tandborstar
Ni säljer varje förpackning (som innehåller 5 tandborstar + reserör) för 100kr och ni tjänar hela 55kr till klassen/laget.
Läs mer om den här produkten

Antal paket Er förtjänst
60 3.300:-
120 6.600:-
240 13.200:-
480 26.400:-

Första hjälpen – medium
Ni säljer varje kit för 200kr och ni tjänar hela 100kr till klassen/laget.
Läs mer om den här produkten

Antal paket Er förtjänst
25 2.500:-
50 5.000:-
100 10.000:-
500 50.000:-

Rosor / Blommor
Ni säljer ett 3-pack rosor för 90kr och ni tjänar hela 36kr till klassen/laget.
Läs mer om den här produkten

Antal paket Er förtjänst
96 3.456:-
192 6.912:-
288 10.368:-
480 17.280:-

Fryspåsar
Ni säljer ett paket fryspåsar för 70kr och ni tjänar hela 32kr till klassen/laget.
Läs mer om den här produkten

Antal paket Er förtjänst
120 3.840:-
300 9.600:-
480 15.360:-
960 30.720:-

NI TJÄNAR

13.250

180 st tandborstar

67 st minikit

NI TJÄNAR

15.480

120 st tandborstar

60 st mediumkit

90 st fryspåsar

NI TJÄNAR

16.350

120 st tandborstar

40 st mediumkit

67 st minikit

75 st fryspåsar

NI TJÄNAR

35.660

240 st tandborstar

100 st mediumkit

134 st minikit

180 st fryspåsar

NI TJÄNAR

48.750

420 st tandborstar

201 st minikit

300 st fryspåsar

100 st brandfiltar